Eket Fuarcılık

Fuar Sektöründe 21 Yıllık Tecrübe , Eğitim Dünyasında 13 Yıllık Deneyim

1996 yılında fuarcılık sektöründe hizmet vermeye başlayan Eket Fuarcılık 2005 yılından itibaren çıkartmaya başladığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okullar Rehberi ile Eğitim Dünyasına hizmet etmeye başlamıştır.

2005 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile 3 yıl Eğitim Kurumları Ekipman ve Teknolojileri Fuarı ‘nı gerçekleştiren EKET, 2010 yılından bugüne Türk Eğitim Rehberi Gazetesi ile yayıncılık alanında da eğitim dünyasına hizmet vermektedir.

Fuar sektöründeki tecrübesi ve eğitim dünyasındaki deneyimini ÜNİTERCİH markasında birleştiren EKET Fuarcılık, 2012 yılından itibaren Türkiye’de bir ilk olan Üniversite Tercih Fuarlarını gerçekleştirmeye başlamıştır.

İlk olarak İstanbul’la başlayan Üniversite Tercih Fuarları 6 yıldır düzenlenmekte olup 2018 Tercih Döneminde : İstanbul , Ankara, İzmir, Antalya , Adana ve Bursa olmak üzere 6 ilde gerçekleştirilmekte ve Türkiye genelindeki Üniversite Adaylarıyla Üniversitelerimizi aynı çatı altında buluşturan Türkiye‘nin ilk tercih ve en kapsamlı eğitim fuarı organizasyonlarıdır.

Tercih Döneminde gerçekleştirilen Üniversite Tercih Fuarları ile birlikte Eğitim Öğretim yılı içerisinde İstanbul’da gerçekleştirilen Eğitim ve Kariyer Fuarı ve Türkiye genelinde gerçekleştirdiği Ünitercih Üniversite Tanıtım Günleri organizasyonlarıyla da profesyonelliğini ve farklılığını kanıtlayan Eket Fuarcılık 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılında Türkiye genelinde 7 ayrı Fuar ve 27 Etkinlikle Türk Eğitim Dünyasına hizmet etmeye devam etmektedir.