Post Image

2018 – 2019 Eğitim Öğretim  yılında  , Eket Fuarcılık Türkiye genelinde 30 ayrı şehirde Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri  organizasyonlarını gerçekleştirecek.

T.C Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla gerçekleştirilen organizasyonlara Devlet ve Vakıf Üniversiteleri, Yurtdışı Üniversitelerin temsilcilikleri ve Eğitim Yayıncıları katılım gösterecek.

Üniversite Tercih ve Tanıtım Günlerini Lise Son Sınıf Öğrencileri, Rehber Öğretmenler ve Branş Öğretmenleri, Okul Yöneticileri ve Öğrenci Velileri ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Ziyaretçiler, katılımcı üniversitelerin yetkilileriyle yüz yüze görüşmeler yaparak Üniversitelerle ilgili detaylı bilgi alabilecekler. Tüm etkinliklerde Rehberlik Uzmanları ve Eğitimciler tarafından Üniversite Sınavına Hazırlık, Verimli Ders Çalışma, Sınav Stresi ve Motivasyon konularında seminerler verilecek.

Ayrıca Meslek Tanıtımı ve Meslek Belirleme panelleri düzenlenecek. Panellerde konuşmacı olarak her meslek grubu için Üniversitelerin ilgili bölümlerinden  ayrı ayrı  alanında uzmanlaşmış akademisyenler yer alacak.

Ziyaretçi öğrenciler ilgili oldukları alanlardaki panellere katılım göstererek konuşmacılara merak ettikleri ve detaylı bilgi almak istedikleri konularda sorular sorabilecekler.  Böylelikle öğrencilere kendilerine uygun mesleği belirlemelerinde ve ilgilendikleri meslek gruplarını detaylı tanımalarında yarımcı olunacak.

Üniversite Tercih  ve Tanırım Günleri  etkinlik yerleri ve tarihleri unitercih.com web sitesinde yer alan fuarlar ve etkinliker bölümünden  takip edilebilecek.