Post Image

Dünya'nın en zengin iş adamlarından biri olan Bill Gates, mesleğini seçme aşamasında olan mezunlara ve öğrencilere çok önemli tavsiyelerde bulundu.  "Tekrar eğitim alacak olsam; yapay zeka, enerji ve biyolojik bilim alanlarından birini tercih ederdim" dedi.

Bill Gates'in Önerisi Yapay Zeka, Enerji ve Biyolojik Bilim Alanlarında Uzmanlaşmak

Üniversite mezunlarının sürekli kendisinden kariyer konusunda tavsiye istediklerinden bahseden Bill Gates, Kendi blogunda bu konuya özel olarak değindi. Tüm gençlere "Çevrenizde sizi zorlayacak, size yeni şeyler öğretecek ve daha ileri gitmenizi sağlayacak insanların bulunmasını sağlayın" tavsiyesinde bulunarak yapay zeka, enerji ve biyolojik bilim alanlarının gelecekte çok büyük önem kazanacağını ve bu alanlara yönelmenin avantaj sağlayacağını söyledi ve şu şekilde devam etti:

“Yapay zeka konusunu dünya henüz fark etti. Bu teknoloji sayesinde insanların hayatına daha fazla üretkenlik ve yaratıcılık katabileceğimizi anladık. İkinci alan ise enerji. Dünya yeni enerji kaynaklarını keşfediyor ve daha temiz, daha sürdürülebilir enerjinin dünya için artık vazgeçilmez olduğunu gördük. Üçüncü olaraksa, insanlara daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam vadeden biyoteknolojiler, kaçınılmaz olarak büyük ilgi görecekler."

Düzenlenen konferanslar, etkinlikler ve organizasyonlardan da biliyoruz ki; bu alanlarda gerçekten çok önemli gelişmeler var ve önümüzdeki dönemlerde bu tür gelişmeleri daha çok hissedeceğiz ve yaşayacağız gibi görünüyor. Bu sebeple Bill Gates'in tavsiyelerine kulak vermekte fayda var.