Batman Üniversite Tercih Günleri

Batman Üniversite Tercih Günleri 03 Nisan 2020’da!

Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile gerçekleşen Batman Üniversite Tercih Günleri Türkiye’nin önde gelen Devlet ve Vakıf Üniversitesinin katılımı ile gerçekleşecek.

EKET Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen Batman Üniversite Tercih Günleri üniversite öğrencisi adayları ve eğitimciler ile tekrar buluşuyor. 03 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak etkinlik için alanımız Batman Kültür Merkezi olacak.

Etkinlik süresince uzman eğitimciler tarafından üniversite öğrencisi adaylara ve rehber öğretmenlere yönelik: Üniversiteye Geçişte Yeni Sınav Sistemi, Sınav stresi ve Motivasyon, Yeni Sınav Sisteminde Başarı, Kariyer Planlama, Geleceğin Meslekleri ve Meslek Seçimi gibi bir çok konuda eğitim seminerleri verilecek.

Etkinlik 03 Nisan 2020 tarihlerinde 09:00 – 16:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olup tüm ziyaretçilere ücretsizdir.

Batman’daki Lise ve Öğrenci Sayısı Bilgileri

 

GENEL LİSELER MESLEKİ VE TEKNİK LİSELER TOPLAM
KURUM SAYISI ÖĞRENCİ SAYISI KURUM SAYISI ÖĞRENCİ SAYISI KURUM SAYISI ÖĞRENCİ SAYISI
Batman 48 35.262 45 20.465 93 55.727
ÜNİTERCİH EKET Fuarcılık

ÜNİTERCİH, EKET Fuarcılık tarafından 2012 yılından bu yana uygulanan üniversiteleri aday öğrenciler ile buluşturmak amacıyla Türkiye genelinde yıl boyu süren Üniversite Tercih Günleri, Eğitim ve Kariyer Günleri, Üniversite Tercih Fuarları ve Lise Tercih Fuarı etkinliklerini içeren alt markasıdır.